Queue Runner (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Item
fr: Élément

en: Cancel
fr: Annuler

en: Go
fr: Allez

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Time
fr: Heure

en: Node
fr: Nœud

en: Year
fr: Année

en: Item title
fr: Titre de l'élément

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Log message
fr: Message de journal

en: Severity
fr: Importance

en: Success
fr: Succès

en: Items
fr: Éléments

en: Month
fr: Mois

en: Details
fr: Détails

en: State
fr: État

en: Day
fr: Jour

en: Created date
fr: Date de création

en: Retry
fr: Essayer à nouveau

en: Failed
fr: Échec

en: Formatted
fr: Mis en forme

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Raw
fr: Brut

en: Event date
fr: Date de l'évênement

en: Item ID
fr: Identifiant d'élément

en: The node ID.
fr: L'identifiant (ID) du nœud.

en: A queued item.
fr: Un élément de la queue.

en: The unique identifier of this item.
fr: L'identifiant unique de cet élément.
