Queue Runner (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Go
pt: Ir

en: Overview
pt: Vista global

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: Link
pt: Ligação

en: Settings
pt: Definições

en: Time
pt: Hora

en: Format
pt: Formato

en: Node
pt: Nó

en: Year
pt: Ano

en: Page
pt: Página

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Severity
pt: Severidade

en: Items
pt: Itens

en: Month
pt: Mês

en: Details
pt: Detalhes

en: State
pt: Estado

en: Day
pt: Dia

en: Created date
pt: Data de criação

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Debug
pt: Depuração

en: Item ID
pt: ID do item

en: The node ID.
pt: O ID do nó.
