Queue Runner (7.x-1.0-beta4) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Item
ja: 項目

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Go
ja: 実行

en: Overview
ja: 概観

en: Date
ja: 日付

en: Message
ja: メッセージ

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Time
ja: 時間

en: Format
ja: フォーマット

en: Node
ja: ノード

en: Year
ja: 年

en: Page
ja: ページ

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Severity
ja: 重大度

en: Items
ja: アイテム

en: Month
ja: 月

en: Details
ja: 詳細

en: State
ja: 状態

en: Day
ja: 日

en: Created date
ja: 作成日時

en: Failed
ja: 失敗

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Debug
ja: デバッグ

en: Raw
ja: 未加工

en: Nid
ja: ノードID

en: Item ID
ja: 項目ID

en: The node ID.
ja: ノードID。
