Queue Runner (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Go
hi: चले जाओ

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Time
hi: समय

en: Format
hi: प्रारूप

en: Node
hi: नोड

en: Year
hi: वर्ष

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Success
hi: सफलता

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Month
hi: माह

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: State
hi: अवस्था

en: Day
hi: दिन

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Debug
hi: डिबग

en: Item ID
hi: आइटम आईडी
