Queue Runner (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: Cancel
it: Annulla

en: Go
it: Vai

en: Overview
it: Panoramica

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Time
it: Data e ora

en: Format
it: Formato

en: Node
it: Nodo

en: Year
it: Anno

en: Page
it: Pagina

en: Hostname
it: Nome host

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Severity
it: Rilevanza

en: Success
it: Riuscito

en: Items
it: Elementi

en: Month
it: Mese

en: Details
it: Dettagli

en: State
it: Stato

en: Day
it: Giorno

en: Created date
it: Data creazione

en: Failed
it: Non riuscito

en: Formatted
it: Formattato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Item ID
it: ID elemento

en: The node ID.
it: L'ID del contenuto.
