Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Preview
fr: Aperçu

en: View
fr: Voir

en: Advanced
fr: Avancé

en: Table
fr: Tableau

en: Clone
fr: Cloner

en: Operator
fr: Opérateur

en: Filters
fr: Filtres

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: Revert
fr: Rétablir

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Max
fr: Maximum

en: Apply
fr: Appliquer

en: Allowed Roles
fr: Rôles autorisés

en: Reports
fr: Rapports

en: Column
fr: Colonne

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Left Column
fr: Colonne de gauche

en: Right Column
fr: Colonne de droite

en: Add Column
fr: Ajouter une colonne

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fr: Le nom système est déjà utilisé. Il doit être unique.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
fr: * Les changements ne sont stockés que temporairement. Cliquez sur Enregistrer pour les rendre permanents. Cliquez sur Annuler pour les rejeter.
