Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: View
hi: देखें

en: Advanced
hi: विकसित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Table
hi: तालिका

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Max
hi: अधिकतम

en: Apply
hi: लागू करें

en: Alias
hi: उपनाम

en: Reports
hi: रपट

en: Direction
hi: दिशा

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hi: मशीन पठनीय नाम पहले से प्रयोग में है. यह अद्वितीय होना चाहिए.
