Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Table
id: Tabel

en: Clone
id: Kloning

en: Filters
id: Filter

en: Add group
id: Tambah grup

en: Revert
id: Kembali

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Max
id: Maks

en: Apply
id: Terapkan

en: Reports
id: Laporan

en: Column
id: Kolom

en: Direction
id: Arah

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
id: Nama yang bisa dibaca mesin sudah digunakan. Harus unik.

en: Asc
id: Urutan turun

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
id: * Semua perubahan disimpan sementara. Klik Simpan untuk membuat perubahan menjadi permanen. Klik Batal untuk mengabaikan perubahan Anda.
