Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Expression
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಪ್ರೆಶನ್
