Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tags
nl: Labels

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: View
nl: Weergeven

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Desc
nl: Aflopend

en: Table
nl: Tabel

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Add group
nl: Groep toevoegen

en: Extras
nl: Extra's

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Max
nl: Maximaal

en: Apply
nl: Toepassen

en: Cache time
nl: Cache-tijd

en: Allowed Roles
nl: Toegestane rollen

en: Reports
nl: Rapporten

en: Column
nl: Kolom

en: Direction
nl: Richting

en: Expression
nl: Expressie

en: Min
nl: Minimaal

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
nl: De systeemnaam is al in gebruik. Deze moet uniek zijn.

en: Asc
nl: Oplopend

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
nl: * Alle wijzigingen zijn tijdelijk opgeslagen. Klik op Opslaan om de wijzigingen definitief te maken. Klik op Annuleren om de wijzigingen ongedaan te maken.

en: Access Token
nl: Toegangstoken
