Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Clone
fa: تکرار

en: Operator
fa: عملگر

en: Filters
fa: فیلترها

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Revert
fa: بازگشت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Apply
fa: تایید

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Column
fa: ستون

en: Direction
fa: جهت

en: Expression
fa: عبارت

en: Min
fa: حداقل

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fa: نام قابل فهم وسط ماشین در حال حاضر استفاده می‌شود. باید منحصر به فرد باشد.

en: Asc
fa: صعودی
