Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta2) - en to ru translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Tags
ru: Теги

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: View
ru: Просмотр

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Desc
ru: По убыванию

en: Table
ru: Таблица

en: Clone
ru: Клонировать

en: Operator
ru: Оператор

en: Filters
ru: Фильтры

en: Add group
ru: Добавить группу

en: Extras
ru: Дополнительные

en: Revert
ru: Вернуть

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Max
ru: Макс

en: Snippet
ru: Сниппет

en: Apply
ru: Применить

en: Order By
ru: Сортировать по

en: Allowed Roles
ru: Разрешенные роли

en: Alias
ru: Синоним

en: Reports
ru: Отчёты

en: Column
ru: Колонка

en: Direction
ru: Направление

en: Expression
ru: Выражение

en: Min
ru: Мин

en: Report Name
ru: Название отчёта

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ru: Данное машинное имя уже существует. Оно должно быть уникальным.

en: Asc
ru: По возрастанию

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
ru: * Изменения временно сохранены. Нажмите Сохранить, чтобы сделать изменения постоянными. Нажмите Отменить, чтобы отказаться от изменений.

en: Access Token
ru: Ключ доступа
