Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta2) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Export
th: ส่งออก

en: View
th: ดู

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Table
th: ตาราง

en: Clone
th: โคลน

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Add group
th: เพิ่มกลุ่ม

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Order By
th: เรียงลำดับตาม

en: Alias
th: นามแฝง

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงนี้ถูกใช้แล้ว ชื่อนี้ต้องไม่ซ้ำ

en: Clear Filters
th: ล้างค่า
