Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta2) - en to vi translation catalogue (36 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Tags
vi: Thẻ

en: Tag
vi: Thẻ

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Export
vi: Xuất

en: Preview
vi: Xem trước

en: View
vi: Xem

en: Advanced
vi: Cao cấp

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Table
vi: Bảng

en: Clone
vi: Nhân bản

en: Operator
vi: Toán tử

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: Add group
vi: Thêm nhóm

en: Revert
vi: Trở lại

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Alias
vi: Tên giả

en: Reports
vi: Báo cáo

en: Column
vi: Cột

en: Direction
vi: Hướng

en: Expression
vi: Biểu thức

en: Min
vi: Tối thiểu

en: Machine Name
vi: Tên nội bộ

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
vi: Tên nội bộ này đã được sử dụng. Nó không được phép trùng lặp.

en: Asc
vi: Tăng dần

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
vi: * Các thay đổi mới chỉ được lưu nháp. Xin nhấn Lưu để ghi lại chúng. Nhấn Hủy để bỏ các thay đổi.
