Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Preview
oc: Apercebut

en: View
oc: Veire

en: Advanced
oc: Avançat

en: Table
oc: Tablèu

en: Clone
oc: Clonar

en: Filters
oc: Filtres

en: Revert
oc: Restablir

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Apply
oc: Aplicar

en: Alias
oc: Aliàs

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Column
oc: Colomna

en: Where
oc: Ont

en: Direction
oc: Direccion

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
oc: * Los cambiaments ne son emmagazinats que temporàriament. Clicatz sus Enregistrar per les rendre permanents. Clicatz sus Anullar per les rejeter.
