Query UI (QUI) (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Tags
uk: Теґи

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: Advanced
uk: Розширені

en: Desc
uk: Спад

en: Table
uk: Таблиця

en: Clone
uk: Клонувати

en: Operator
uk: Оператор

en: Filters
uk: Фільтри

en: Add group
uk: Додати групу

en: Extras
uk: Додаткові

en: Revert
uk: Відновити

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Max
uk: Мах

en: Snippet
uk: Фрагмент

en: Apply
uk: Застосувати

en: Order By
uk: Впорядкувати за

en: Allowed Roles
uk: Дозволені ролі

en: Alias
uk: Синонім

en: Reports
uk: Звіти

en: Column
uk: Колонка

en: Where
uk: Де

en: Direction
uk: Напрям

en: Expression
uk: Вираз

en: Min
uk: Мін

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
uk: Ця машино-читабельна назва вже використовується. Вкажіть іншу.

en: Asc
uk: Зрост

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
uk: * Всі зміни зберігаються тимчасово. Натисніть кнопку "Зберегти", щоб зробити зміни постійними. Натисніть "Скасувати", щоб відмовитись від змін.

en: Inner
uk: Заповнення

en: Access Token
uk: Токен доступу

en: Error:
uk: Помилка:

en: Pipe
uk: Передати
