Quick add field data (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Edit
id: Sunting

en: Back
id: Kembali

en: User
id: Pengguna

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Widget
id: Piranti

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Bundle
id: Bundel

en: - Select a field type -
id: - Pilih tipe field -

en: - Select a widget -
id: - Pilih widget -

en: Type of data to store.
id: Tipe data untuk penyimpanan.

en: Form element to edit the data.
id: Elemen form untuk mengedit data.

en: Type of new field
id: Tipe field baru

en: Widget for new field
id: Piranti untuk field baru

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
id: Nama unik tebaca-mesin mengandung huruf, angka dan garis bawah.
