Quick add field data (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: Field type
uk: Тип поля

en: Fields
uk: Поля

en:  or
uk:  або

en: Widget
uk: Віджет

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Bundle
uk: Пакет

en: - Select a field type -
uk: - Виберіть тип поля -

en: - Select a widget -
uk: - Виберіть віджет -

en: Type of data to store.
uk: Тип даних для збереження

en: Form element to edit the data.
uk: Елемент форми для редагування даних.

en: Type of new field
uk: Тип нового поля

en: Widget for new field
uk: Віджет для нового поля

en: Field collection
uk: Колекція полів

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва може містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри й символи підкреслення.
