Quick add field data (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Submit
ar: إضافة

en: Type
ar: النوع

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Edit
ar: تحرير

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: User
ar: المستخدم

en: Node
ar: العقدة

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Widget
ar: ودجة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - Select a field type -
ar: - اختر نوع الحقل -

en: - Select a widget -
ar: - اختر Widget -

en: Type of data to store.
ar: نوع البيانات التي سيتم حفظها.

en: Form element to edit the data.
ar: عنصر الاستمارة لتحرير البيانات.

en: Type of new field
ar: نوع الحقل الجديد

en: Widget for new field
ar: ويدجت لحقل جديد

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء آليا يحتوي على أحرف وأرقام وشرطات سفلية.
