Quick add field data (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Submit
nl: Indienen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Back
nl: Terug

en: User
nl: Gebruiker

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: Bundle
nl: Bundel

en: Field label
nl: Veldlabel

en: - Select a field type -
nl: - Selecteer een veldtype -

en: - Select a widget -
nl: - Selecteer een widget -

en: Type of data to store.
nl: Soort gegevens om op te slaan.

en: Form element to edit the data.
nl: Formulierelement om data te bewerken.

en: Type of new field
nl: Type van nieuw veld

en: Widget for new field
nl: Widget voor nieuw veld

en: Field collection
nl: Veldverzameling

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam die bestaat uit letters, cijfers en onderstrepingstekens.
