Quick add field data (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Submit
da: Indsend

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Edit
da: Redigér

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Field type
da: Felttype

en: Fields
da: Felter

en: Machine name
da: Internt navn

en: Table name
da: Tabelnavn

en: Field label
da: Feltmærkat

en: - Select a field type -
da: - Vælg en felttype -

en: - Select a widget -
da: - Vælg en widget -

en: Type of data to store.
da: Typen af data som gemmes.

en: Form element to edit the data.
da: Formularelement til redigering af data.

en: Type of new field
da: Type af nyt felt

en: Widget for new field
da: Widget til nyt felt

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt systemnavn som indeholder bogstaver, tal og understregninger.
