Quick add field data (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Edit
ro: Editați

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Bundle
ro: Pachet

en: - Select a field type -
ro: - Selectaţi tip câmp -

en: - Select a widget -
ro: -Selectaţi control -

en: Type of data to store.
ro: Tip de date.

en: Form element to edit the data.
ro: Element de formular pentru editarea datelor.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.
