SN QUICK FIELD (7.x-1.0) - en to bs translation catalogue (10 entries)

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Fields
bs: Polja

en: - Select a field type -
bs: - Izaberite tip polja -

en: - Select a widget -
bs: - izaberi widget -

en: Type of data to store.
bs: Tip podataka za čuvanje.

en: Form element to edit the data.
bs: Element forme za editovanje podataka

en: Add new field: you need to provide a label.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i naslov (label).

en: Add new field: you need to provide a field name.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i ime polja.

en: Add new field: you need to select a field type.
bs: Dodaj novo polje: morate odrediti tip polja.

en: Add new field: you need to select a widget.
bs: Dodaj novo polje: morate odrediti tip widgeta.
