SN QUICK FIELD (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Weight for new field
hi: नए क्षेत्र के लिए वजन

en: New field name
hi: नए क्षेत्र(फिएल्ड) को नाम

en: New field label
hi: नई क्षेत्र(फिएल्ड) लेबल

en: Type of new field
hi: नए क्षेत्र(फिएल्ड) के प्रकार

en: Widget for new field
hi: नए क्षेत्र(फिएल्ड) के लिए विडजेट

en: There was a problem creating field %label: !message
hi: क्षेत्र %label बनाने में समस्या थी: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hi: एक अद्वितीय मशीन पठनीय नाम अक्षर, संख्या और रेखांकित युक्त.
