SN QUICK FIELD (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Save
ja: 保存

en: Fields
ja: フィールド

en: Add new field
ja: フィールドを追加

en: - Select a field type -
ja: - フィールドタイプを選択 -

en: - Select a widget -
ja: - ウィジェットを選択 -

en: Type of data to store.
ja: 保存データ形式。

en: Form element to edit the data.
ja: データ編集用フォーム要素。

en: Add new field: you need to provide a label.
ja: フィールドを追加: ラベルを入力してください。

en: Add new field: you need to provide a field name.
ja: フィールドを追加: フィールド名を入力してください。

en: Add new field: you need to select a field type.
ja: フィールドを追加: フィールドタイプを選択してください。

en: Add new field: you need to select a widget.
ja: フィールドを追加: ウィジェットを選択してください。

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
ja: 作成しようとしたフィールド名 %name は既に存在し、アクティブになっています。

en: Attempt to update field %label failed: %message.
ja: フィールド %label への変更に失敗しました。%message

en: Weight for new field
ja: 新しいフィールドのウェイト

en: New field name
ja: 新しいフィールドの名前

en: New field label
ja: 新しいフィールドラベル

en: Type of new field
ja: 新しいフィールドのタイプ

en: Widget for new field
ja: 新しいフィールドのウィジェット

en: There was a problem creating field %label: !message
ja: フィールド %label を作成中に問題が発生しました: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ja: システム内部名称。半角英数字とアンダースコアにより構成されます。
