SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Save
ar: حفظ

en: Fields
ar: الحقول

en: Add new field
ar: إضافة حقل جديد

en: - Select a field type -
ar: - اختر نوع الحقل -

en: - Select a widget -
ar: - اختر Widget -

en: Type of data to store.
ar: نوع البيانات التي سيتم حفظها.

en: Form element to edit the data.
ar: عنصر الاستمارة لتحرير البيانات.

en: Add new field: you need to provide a label.
ar: إضافة حقل جديد: يجب إضافة تسمية.

en: Add new field: you need to provide a field name.
ar: إضافة حقل جديد: يجب كتابة اسم الحقل.

en: Add new field: you need to select a field type.
ar: إضافة حقل جديد: يجب عليك تحديد نوع الحقل.

en: Add new field: you need to select a widget.
ar: إضافة حقل جديد: يجب عليك تحديد ويدجت.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
ar: محاولة إنشاء الحقل باسم %name والحقل موجود سابقا وهو نشط.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
ar: فشل محاولة تحديث الحقل %label : %message.

en: Weight for new field
ar: وزن الحقل الجديد

en: New field name
ar: اسم الحقل الجديد

en: New field label
ar: تسمية الحقل الجديد

en: Type of new field
ar: نوع الحقل الجديد

en: Widget for new field
ar: ويدجت لحقل جديد

en: There was a problem creating field %label: !message
ar: ُوجدت هنالك مشكلة في إنشاء الحقل %label: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء آليا يحتوي على أحرف وأرقام وشرطات سفلية.
