SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to be translation catalogue (20 entries)

en: Save
be: Захаваць

en: Fields
be: Палі

en: Add new field
be: Дадаць новае поле

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: - Select a widget -
be: - Абраць віджэт -

en: Type of data to store.
be: Тып дадзеных для захоўвання.

en: Form element to edit the data.
be: Для таго, каб змяніць дадзеныя, утварыце матэрыял.

en: Add new field: you need to provide a label.
be: Дадаць новае поле: вам неабходна дадаць цэтлік.

en: Add new field: you need to provide a field name.
be: Дадаць новае поле: вам патрэбна даць яму назву.

en: Add new field: you need to select a field type.
be: Дадаць новае поле: абярыце тып.

en: Add new field: you need to select a widget.
be: Дадаць новае поле: абярыце віджэт.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
be: Спроба стварыць поле з іменем %name, якое ўжо існуе і з'яўляецца актыўным.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
be: Спроба абнавіць поле %label ня ўдалася: %message.

en: Weight for new field
be: Віджэт для новага поля

en: New field name
be: Новае імя поля

en: New field label
be: Цэтлік новага поля

en: Type of new field
be: Тып новага поля

en: Widget for new field
be: Віджэт для новага поля

en: There was a problem creating field %label: !message
be: Праблема стварэння поля %label: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя, якое змяшчае літары, лічбы і знак падкрэслення.
