SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (20 entries)

en: Save
cs: Uložit

en: Fields
cs: Pole

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select a widget -
cs: - Vyberte widget -

en: Type of data to store.
cs: Typ dat pro ukládání.

en: Form element to edit the data.
cs: Formulářový prvek pro úpravu dat.

en: Add new field: you need to provide a label.
cs: Přidat nové pole: zadejte popisek.

en: Add new field: you need to provide a field name.
cs: Přidat nové pole: zadejte název pole.

en: Add new field: you need to select a field type.
cs: Přidat nové pole: vyberte typ pole.

en: Add new field: you need to select a widget.
cs: Přidat pole: vyberte widget.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
cs: Pokus o vytvoření pole s názvem %name, které již existuje a je aktivní.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
cs: Pokus o aktualizaci pole %label skončil chybou: %message.

en: Weight for new field
cs: Váha nového pole

en: New field name
cs: Nový název pole

en: New field label
cs: Název nového pole

en: Type of new field
cs: Typ nového pole

en: Widget for new field
cs: Widget pro nové pole

en: There was a problem creating field %label: !message
cs: Při vytváření pole @label nastal problém: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní, strojově čitelné jméno, obsahující písmena, čísla a podtržítka.
