SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Save
da: Gem

en: Fields
da: Felter

en: Add new field
da: Tilføj felt

en: - Select a field type -
da: - Vælg en felttype -

en: - Select a widget -
da: - Vælg en widget -

en: Type of data to store.
da: Typen af data som gemmes.

en: Form element to edit the data.
da: Formularelement til redigering af data.

en: Add new field: you need to provide a label.
da: Tilføj nyt felt: du skal angive en etiket.

en: Add new field: you need to provide a field name.
da: Tilføj nyt felt: Du skal angive et feltnavn.

en: Add new field: you need to select a field type.
da: Tilføj nyt felt: du skal vælge en felttype.

en: Add new field: you need to select a widget.
da: Tilføj nyt felt: du skal vælge en widget.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
da: Forsøg på at oprette feltnavnet %name som allerede eksisterer og er aktivt.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
da: Forsøg på at opdatere feltet %label mislykkedes: %message.

en: Weight for new field
da: Vægt af nyt felt

en: New field name
da: Navn på nyt felt

en: New field label
da: Ny feltetiket

en: Type of new field
da: Type af nyt felt

en: Widget for new field
da: Widget til nyt felt

en: There was a problem creating field %label: !message
da: Der opstod et problem under oprettelse af feltet %label: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt systemnavn som indeholder bogstaver, tal og understregninger.
