SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Save
fa: ذخیره

en: Fields
fa: فیلدها

en: Add new field
fa: افزودن فیلد جدید

en: - Select a field type -
fa: - نوع فیلدی انتخاب کنید -

en: - Select a widget -
fa: - یک ساختار را انتتخاب کنید -

en: Type of data to store.
fa: نوع داده‌ها برای ذخیره سازی.

en: Form element to edit the data.
fa: عنصر فرم برای ویرایش داده.

en: Add new field: you need to provide a label.
fa: افزودن فیلد جدید: نیاز به ارائه برچسب دارید.

en: Add new field: you need to provide a field name.
fa: افزودن فیلد جدید: شما نیاز به فراهم کردن یک نام فیلد دارید.

en: Add new field: you need to select a field type.
fa: افزدون فیلد جدید: شما نیاز به انتخاب یک نوع فیلد دارید.

en: Add new field: you need to select a widget.
fa: افزودن فیلد جدید: شما باید یک ساختار را انتخاب کنید.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
fa: تلاش برای ایجاد فیلدی با نام %name که در حال حاضر موجود و فعال است.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
fa: تلاش برای به‌روزرسانی فیلد %label با شکست مواجه شد: %message.

en: Weight for new field
fa: وزن فیلد جدید

en: New field name
fa: نام فیلد جدید

en: New field label
fa: برچسب فیلد جدید

en: Type of new field
fa: نوع فیلد جدید

en: Widget for new field
fa: ابزارک برای فیلد جدید

en: There was a problem creating field %label: !message
fa: مشکل در ایجاد فیلد %label: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fa: نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین شامل حروف, اعداد و زیر خط است.
