SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Save
pl: Zapisz

en: Fields
pl: Pola

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pl: Dodaj nowe pole: należy podać nazwę pola

en: Add new field: you need to select a field type.
pl: Dodaj nowe pole: musisz określić typ pola.

en: Add new field: you need to select a widget.
pl: Dodaj nowe pole: musisz wybrać widget.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
pl: Próba utworzenia nazwy pola %name, która już istnieje i jest włączona.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
pl: Próba aktualizacji pola %label nie udała się: %message.

en: Weight for new field
pl: Waga nowego pola

en: New field name
pl: Nazwa nowego pola

en: New field label
pl: Etykieta nowego pola

en: Type of new field
pl: Typ nowego pola

en: Widget for new field
pl: Kontrolka dla nowego pola

en: There was a problem creating field %label: !message
pl: Wystąpił problem przy tworzeniu pola %label: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa systemowa zawierająca litery, cyfry i znaki podkreślenia.
