SN QUICK FIELD (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Save
uk: Зберегти

en: Fields
uk: Поля

en: Add new field
uk: Додати нове поле

en: - Select a field type -
uk: - Виберіть тип поля -

en: - Select a widget -
uk: - Виберіть віджет -

en: Type of data to store.
uk: Тип даних для збереження

en: Form element to edit the data.
uk: Елемент форми для редагування даних.

en: Add new field: you need to provide a label.
uk: Додати нове поле: необхідно вказати мітку.

en: Add new field: you need to provide a field name.
uk: Додати нове поле: необхідно вказати назву поля

en: Add new field: you need to select a field type.
uk: Додати нове поле: необхідно вибрати тип поля.

en: Add new field: you need to select a widget.
uk: Додати нове поле: необхідно вибрати віджет.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
uk: Спроба створення поля з назвою %name, що вже існує та активне.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
uk: Спроба оновити поле %label була невдалою: %message.

en: Weight for new field
uk: Вага для нового поля

en: New field name
uk: Назва нового поля

en: New field label
uk: Позначка нового поля

en: Type of new field
uk: Тип нового поля

en: Widget for new field
uk: Віджет для нового поля

en: There was a problem creating field %label: !message
uk: Помилка створення поля %label: !message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва може містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри й символи підкреслення.

en: Fields to clone
uk: Поля для клонування
