SN QUICK FIELD (7.x-1.2) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Save
hr: Spremi

en: Fields
hr: Polja

en: Add new field
hr: Dodaj novo polje

en: - Select a field type -
hr: - Odaberi vrstu polja -

en: - Select a widget -
hr: - Odaberi cinculator -

en: Type of data to store.
hr: Vrsta podatka za spremiti

en: Form element to edit the data.
hr: Element obrasca za uređivanje podataka.

en: Add new field: you need to provide a label.
hr: Dodaj novo polje: morate unijeti etiketu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hr: Dodaj novo polje: morate unijeti naziv polja.

en: Add new field: you need to select a field type.
hr: Dodaj novo polje: morate odabrati vrstu polja.

en: Add new field: you need to select a widget.
hr: Dodaj novo polje: morate odabrati cinculator.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
hr: Pokušaj stvaranja polja naziva %name koje već postoji i aktivan je.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
hr: Nije uspjelo osvježenje polja %label: %message.

en: Weight for new field
hr: Težina novog polja

en: New field name
hr: Naziv novog polja

en: New field label
hr: Oznaka novog polja

en: Type of new field
hr: Vrsta novog polja

en: Widget for new field
hr: Cinculator za novo polje

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven, stroju čitljiv naziv koji sadrži slova, brojeve i donje crtice.
