SN QUICK FIELD (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Save
sv: Spara

en: Fields
sv: Fält

en: Add new field
sv: Lägg till nytt fält

en: - Select a field type -
sv: - Välj en fälttyp -

en: - Select a widget -
sv: - Välj en widget -

en: Type of data to store.
sv: Typ av data att lagra.

en: Form element to edit the data.
sv: Formulärelement för att redigera datan.

en: Add new field: you need to provide a label.
sv: Lägg till nytt fält: du måste ange en etikett.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sv: Lägg till nytt fält: du måste ange ett fältnamn.

en: Add new field: you need to select a field type.
sv: Lägg till nytt fält: du måste välja en fälttyp.

en: Add new field: you need to select a widget.
sv: Lägg till nytt fält: du måste välja en widget.

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
sv: Försökte skapa fältnamn %name som redan existerar och används.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
sv: Försök att uppdatera fält %label misslyckades: %message.

en: Weight for new field
sv: Vikt för nytt fält

en: New field name
sv: Namn på nytt fält

en: New field label
sv: Ny fältetikett

en: Type of new field
sv: Typ av nytt fält

en: Widget for new field
sv: Widget för nytt fält

en: There was a problem creating field %label: @message
sv: Det gick inte att skapa fält %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn som innehåller bokstäver, siffror och understreck.
