Quick Registration (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Password
ru: Пароль

en: Save
ru: Сохранить

en: Your email
ru: Ваш адрес электронной почты

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Birthday
ru: День рождения

en: Empty
ru: Пусто

en: Select
ru: Выбрать

en: Currently only administrators can create new user accounts. Either change the "Who can register accounts?" option under "Account settings" tab or at the core <a href="@link">Account settings</a>.
ru: Сейчас только администраторы могут создавать новые учётные записи. Вы можете изменить опцию "Кто может создавать учётные записи?" в разделе "Настройки учётной записи" ниже, либо на странице <a href="@link">Настройки учётной записи</a>.
