Quick Registration (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: user
uk: користувач

en: Password
uk: Пароль

en: Save
uk: Зберегти

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Gender
uk: Стать

en: Birthday
uk: Дата народження

en: Empty
uk: Порожньо

en: Select
uk: Вибір

en: Gender:
uk: Стать:

en: Currently only administrators can create new user accounts. Either change the "Who can register accounts?" option under "Account settings" tab or at the core <a href="@link">Account settings</a>.
uk: Зараз тільки адміністратори можуть створювати нові облікові записи. Ви можете змінити опцію "Хто може створювати облікові записи?" в розділі "Налаштування облікового запису" нижче, або на сторінці <a href="@link">Налаштування облікового запису</a>.
