QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to az translation catalogue (12 entries)

en: Contains
az: Tərkibində

en: Does not contain
az: Tərkibində yoxdur

en: Is less than or equal to
az: Az və ya bərabərdir

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is greater than or equal to
az: Böyük və ya bərabərdir

en: Is greater than
az: Daha böyükdür

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: %time ago
az: %time əvvəl

en: in
az: daxildir

en: Is not one of
az: biri deyil

en: Is one of
az: Biridir

en: not in
az: içində deyil
