QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: %time ago
ca: fa %time

en: in
ca: a

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Is one of
ca: És un de

en: not in
ca: no està a

en: %time hence
ca: d'aquí a %time
