QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: %time ago
cs: před %time

en: in
cs: v

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: Is one of
cs: Jeden z

en: not in
cs: není v

en: %time hence
cs: %time ode dneška
