QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: Does not contain
cy: Ddim yn cynnwys

en: Is less than
cy: Mae'n llai na

en: Is less than or equal to
cy: Yn llai nag neu yn hafal i

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is greater than or equal to
cy: Mae'n fwy nag neu'n hafal i

en: Is greater than
cy: Mae'n fwy nag

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: %time ago
cy: %time yn ôl

en: Is not one of
cy: Ddim yn un o

en: Is one of
cy: Yn un o
