QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Contains
de: Enthält

en: Does not contain
de: Enthält nicht

en: Is less than
de: Ist weniger als

en: Is less than or equal to
de: Ist weniger als oder gleich

en: Is equal to
de: Ist gleich mit

en: Is greater than or equal to
de: Ist größer als oder gleich

en: Is greater than
de: Ist größer als

en: Is not equal to
de: Ist ungleich zu

en: %time ago
de: vor %time

en: Is not one of
de: Ist keines von

en: Is one of
de: Ist eines von

en: not in
de: nicht in

en: %time hence
de: in %time
