QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Contains
es: Contiene

en: Does not contain
es: No contiene

en: Is less than
es: Es menor que

en: Is less than or equal to
es: Es menor o igual que

en: Is equal to
es: Es igual a

en: Is greater than or equal to
es: Es mayor o igual que

en: Is greater than
es: Es mayor que

en: Is not equal to
es: No es igual a

en: %time ago
es: Hace %time

en: SW
es: SO

en: in
es: en

en: Is not one of
es: No es uno de

en: Is one of
es: Es uno de

en: not in
es: no en

en: %time hence
es: de aquí a %time
