QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Contains
fr: Contient

en: Does not contain
fr: Ne contient pas

en: Is less than
fr: Est inférieur à

en: Is less than or equal to
fr: Est inférieur ou égal à

en: Is equal to
fr: Est égal à

en: Is greater than or equal to
fr: Est supérieur ou égal à

en: Is greater than
fr: Est supérieur à

en: Is not equal to
fr: N'est pas égal à

en: %time ago
fr: Il y a %time

en: SW
fr: SO

en: in
fr: dans

en: Is not one of
fr: Ne fait pas partie de

en: Is one of
fr: Fait partie de

en: not in
fr: pas dans

en: %time hence
fr: Dans %time
