QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Contains
id: Mengandung

en: Does not contain
id: Tidak mengandung

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: %time ago
id: %time lalu

en: in
id: dalam

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: not in
id: tidak termasuk

en: %time hence
id: %time lalu
