QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (11 entries)

en: Contains
is: Inniheldur

en: Does not contain
is: Inniheldur ekki

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: %time ago
is: %time síðan

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Is one of
is: Er eitt af
