QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Contains
it: Contiene

en: Does not contain
it: Non contiene

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: %time ago
it: %time fa

en: Is not one of
it: Non è uno di

en: Is one of
it: È uno di

en: not in
it: non in

en: %time hence
it: %time da adesso
