QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Contains
ja: 含む

en: Does not contain
ja: 含まない

en: Is less than
ja: より小さい

en: Is less than or equal to
ja: ～以下

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is greater than or equal to
ja: ～以上

en: Is greater than
ja: より大きい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: %time ago
ja: %time 前

en: Is not one of
ja: の一つではない

en: Is one of
ja: のいずれか

en: not in
ja: 含まれない

en: %time hence
ja: %time 後
