QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Is less than
nl: Is kleiner dan

en: Is less than or equal to
nl: Is kleiner dan of gelijk aan

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is greater than or equal to
nl: Is groter dan of gelijk aan

en: Is greater than
nl: Is groter dan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: %time ago
nl: %time geleden

en: SW
nl: ZW

en: Is not one of
nl: Is niet een van

en: Is one of
nl: Is een van

en: not in
nl: niet in

en: %time hence
nl: over %time
