QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: %time ago
pl: %time temu

en: in
pl: wśród

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Is one of
pl: Jeden z

en: not in
pl: żaden

en: %time hence
pl: %time od
