QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Is one of
fa: یکی از

en: not in
fa: نه در
